Obniżka stawek VAT

W piątek 28.01.2022 r. opublikowana została ustawa obniżające stawki VAT na wybrane produkty spożywcze, paliwa, gaz, energię oraz produkty rolne.

Razem z ustawą opublikowano wzory informacji o obniżonych stawkach, które przedsiębiorcy muszą umieścić w sklepie lub na stacji paliw (przy kasie rejestrującej).


Jak można przeczytać na stronie rządowej gov.pl sprzedawcy gazu ziemnego, energii elektrycznej i cieplnej informację taką muszę dołączać każdorazowo do faktury lub innego dokumentu z którego wynika zapłata należności.

Zmienione stawki VAT wchodzą w życie od 01.02.2022 r. oznacza to, że wszyscy podatnicy, których zmiany dotykają, muszą dokonać zmian stawek na swoich kasach fiskalnych.

Poniżej załączamy Państwu link do strony z której można pobrać informacje do wydruku i umieszczenia przy kasie fiskalnej oraz w załączniku przesyłamy Ustawę oraz wykaz towarów spożywczych objętych stawką 0% VAT do dnia 31.07.2022 r.

Tarcza Antyinflacyjna – wzór informacji i zakres – Ministerstwo Finansów – Krajowa Administracja Skarbowa – Portal Gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *